Home » DUK

DUK

Kuo jums gali būti naudinga kūno ir judesio terapija?

Iki praktiško, gyvo susidūrimo su kūno ir judesio terapija dažnas žmogus net neįtaria, kiek turtų ir įdomių dalykų savyje talpina. KJT gali padėti suvokti, kaip veikia skirtingos kūno sistemos – oda, kaulai, raumenys, kraujotaka, nervų ir kitos – bei duoti įžvalgų, kaip tinkamai jomis naudotis. KJT sesijos gali padėti suprasti, kaip jūsų kūnas reaguoja į jūsų jausmus bei mintis, suvirškinti nepatogias, traumuojančias patirtis, išmokti atsiverti pasauliui ir nubrėžti saugias ribas, kai to reikia. Mano patirtis rodo, kad KJT gali padėti išjudėti, kai esame įstrigę.
Pati kūno ir judesio terapija apima daugybę skirtingų krypčių, susiformavusių XX a. vid. Vakarų pasaulyje. Paprastai šie metodai remiasi vakarietišku anatomijos ir fiziologijos supratimu, pažangiais mokslo tyrimais, sukauptomis žiniomis apie žmogaus psichiką. Tai neretai subtiliai derinama su pasiteisinusiomis, veiksmingomis rytietiškomis judesio bei savistabos praktikomis.

Kaip vyksta individuali sesija?

Susitikimas gali įgauti įvairias formas: galime kartu judėti, tylėti, o galbūt jums norėsis kažkuo pasidalinti. Dažnai dalis laiko skiriama darbui su kūnu (bodywork), kurio metu KJ terapeutas, sutelkdamas dėmesį ir dirbdamas iš atitinkamos savo kūno sistemos, liečia ar švelniai judina klientą, kviesdamas jį sutelkti dėmesį į konkrečią vietą bei kūno sistemą.
Neverta žodžiais aprašinėti, ką gali paprastas prisilietimas. Pridursiu tik tiek, kad ši stulbinančio paprastumo ir gilumo vadinama hands-on praktika vyksta saugiai, švelniai, nereikia nusirengti. Atidžiai klausysiu, ką šio proceso metu sakote. Jūs geriausiai žinote, kas vyksta su jūsų kūnu. Tiek, kiek galiu, pamėginsiu jums padėti geriau suprasti jo siunčiamus signalus. Sesijos gale visuomet vyksta trumpas aptarimas. Jis reikalingas tam, kad galėtumėte geriau suvokti pasąmoningus dalykus, integruoti įžvalgas.
Dirbdama remiuosi tuo, ką gavau iš mokytojų studijuodama IBMT (Integrative Bodywork and Movement Therapy), ir kitomis savo patirtimis: judesio tyrinėjimų, kovinių menų, kūrybos, verslo, pasaulio ir žmonių stebėjimo. Man taip pat artima psichoterapijos srovė, vadinama Darbu su procesu (Process Work, įkūrėjas A. Mindell), kuri neskuba daryti išvadų, moko atidžiai stebėti detales ir kartu nepamesti bendro vaizdo. Sesijos yra konfidencialios.

Kokia yra sesijos trukmė ir kaina?

Sesija gali trukti 50 min. arba 80 min.
50 min. sesijos kaina yra 35 eurai.

Kiek reikia sesijų, norint patirti pokyčius?

Niekas nežino, kaip greitai ar lėtai ateis jums reikalingos įžvalgos ir supratimas. Tačiau paprastai, norint pasiekti gilesnius sluoksnius, reikia laiko ir tam tikro pastovumo. Be to, turiniai, kurie mus stabdo ir trikdo, paprastai nėra iš maloniųjų. Kiekviena terapija turi krizinių momentų, kuriuos, jei norime atsidurti anapus jų, dažniausiai tiesiog reikia ištverti, išlaukti. Galite bet kada nutraukti susitikimus, tačiau aš rekomenduočiau rinktis ilgesnio ryšio galimybę: 5–10 ar tiek sesijų, kiek jums reikia. Paprastai verta susitikti vieną kartą per savaitę. Pirmasis susitikimas skirtas susipažinimui, klausimų ir / ar tikslų išgryninimui, darbo kartu detalių aptarimui. Pabaigus terapijos ciklą, vertingas paskutinis, apžvelgiantis visą procesą, susitikimas.

Kas yra patyriminė anatomija?

Tai praktikų visuma, leidžianti pirma fiziškai patirti įvairias savo kūno sistemas ir jų galimybes, po truputį susipažįstant ir gilinantis į anatominius terminus ir fiziologinius procesus. Turėdami gyvą, savo asmeninę patirtį, geriau įsisąmoniname biologijos, biochemijos, fiziologijos, medicinos ir kitų mokslų apie žmogų žinias. Ne tik praturtėjame pojūčiais, supratimu, išplečiame savo akiratį, bet ir tampame iš tikro atsakingi už save, savo kūną, savo fizinę ir psichinę sveikatą. Patyriminė anatomija atveria ne tik gilius vidinius, dažnai iki tol nepastebėtus, nevertintus klodus, bet ir plečia mūsų galimybes. Galbūt kitą kartą priimdami svarbų sprendimą galėsite kliautis kaulų jėga, dalyvaudami verslo susitikime pasitelksite odos ar savo vidurių išmintį, o ruošdamiesi atsakingai prezentacijai įkvėpimo semsitės iš endokrininės sistemos.

Kaip vyksta darbas su kūnu?

Darbas su kūnu (angl. bodywork) – tai plati patyriminė, eksperimentinė sritis, kurioje galima aptikti ir kineziterapijos, ir psichoterapinių elementų. Šio darbo tikslas – pažadinti jūsų kūno vidinę išmintį, rasti vidinių resursų. Darbas su kūnu gali įgauti įvairias formas, tarp jų ir pokalbio ar net tylos, tačiau dažniausiai žmogus yra liečiamas, judinamas arba judama kartu. Dažnai kviesiu jus savo dėmesį skirti tai vietai, su kuria dirbame. KJ terapeutas vienu metu laiko dėmesį tiek atitinkamoje savo kūno sistemoje, tiek kliento. Tai skiriasi nuo prietaisų naudojimo, siekiant palengvinti vieną ar kitą fizinę būklę, ir nuo pasyvios pozicijos, kurią dažniausiai renkasi masažo kabinetų lankytojai. Mano požiūriu, darbas su kūnu ne tik suteikia vertingos asmeninės informacijos pojūčių ir įžvalgų pavidalu, bet ir yra subtilus galingas įrankis, praturtinantis kasdienio gyvenimo kokybę.

Kuo naudinga somatinė psichologija?

Somatinė psichologija paprastai atsispiria nuo kūno patirčių ir simptomų, su kuriais dirbama pasitelkiant skirtingus psichoterapinius ir holistinius metodus. Mes, žmonės, nesame tik mūsų protas, intelektiniai pasvarstymai, kaip ir nesame vien kūnas. Proto-kūno priešprieša yra kietai įkalta, plačiai paplitusi, tačiau atgyvenusi nuostata. Mums reikia taikos, visų pirma su savimi pačiais. Kartais tam, kad geriau sutartume su savimi ir aplinkiniais, prireikia leistis į gana gilius pasąmonės lygius. Somatinė psichologija rūpinasi tuo, kad šis procesas vyktų saugiai, skaidriai ir kiek įmanoma veiksmingiau.